BS_Sochaczew_Partner

Burmistrz P. Osiecki: Pomożemy wrócić Bzurze do IV ligi

Dziś odbyło się spotkanie przedstawicieli Władz Miasta z przedstawicielami Władz Klubu. 2-godzinna dyskusja zaowocowała wieloma wspólnymi deklaracjami, które prognozują powrót Klubu do IV ligi. Burmistrz Piotr Osiecki zadeklarował dalsze wspieranie działalności Klubu, a Paweł Trafalski i Grzegorz Ciesielski potwierdzili swoją deklarację, iż powrócą do nazwy „Bzura Chodaków”. Na spotkaniu poruszono również kwestię ostatniej transzy z dotacji; nie została ona wstrzymana i trafi na konto Klubu – zgodnie z zawartą umową – do 31 sierpnia 2017 r. – zapewnił Burmistrz.

Piotr Osiecki – Burmistrz Sochaczewa, Marek Fergiński – I Zastępca Burmistrza Miasta, Agata Kalińska – Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych oraz Paweł Trafalski – Prezes Zarządu Klubu i Grzegorz Ciesielski – Wiceprezes Zarządu Klubu – to osoby, które wzięły udział w spotkaniu, które odbyło się w piątek w Urzędzie Miasta w Sochaczewie. Tematem rozmów było m.in wycofanie drużyny seniorów z IV ligi oraz plan na funkcjonowanie Klubu i Akademii przez najbliższe miesiące.

Burmistrz Piotr Osiecki zwrócił szczególną uwagę na kwestię szkolenia młodych zawodników, którzy są jednym z najważniejszych ogniw w klubowym łańcuchu. P. Osiecki stwierdził, iż jest zadowolony ze sposobu w jaki Klub spożytkowuje publiczne środki. Burmistrz zaznaczył, iż najważniejsze w obecnej sytuacji jest działanie zgodne z prawem.
Na dziś pełnoprawnym Zarządem Klubu jest ten wybrany 10 lipca 2017 r., co stwierdza wpis w ewidencji – powiedział.

Przedstawiciele Władz Klubu zadeklarowali, iż rozdysponują środki z ostatniej transzy dotacji w sposób zgodny z obowiązującą umową, a w kolejnym sezonie rozgrywkowym wystartuje seniorska drużyna Bzury Chodaków, która za cel będzie miała awans do okręgówki, a następnie IV ligi.

W trakcie spotkania omówiono również plan dalszej współpracy z lokalnym samorządem. Obie strony wyraziły wolę ściślejszej kooperacji i zadeklarowały, iż w szczególny sposób zadbają o stabilny i szeroki przepływ informacji między sobą.

Władze Klubu dziękują Gminie Miasto Sochaczew za dotychczasowe wsparcie finansowe i organizacyjne, a szczególnie te udzielone w tej trudnej sytuacji.

Realizacja: Multimedia Grupa | stat4u