BS_Sochaczew_Partner

Bzura zdominowała rywala

izespolNasi piłkarze nie dali najmniejszych szans Koronie Ostrołęka w meczu 25. kolejki Mazowieckiej IV Ligi (Grupa Północ). Co prawda po pierwszej połowie nasza drużyna prowadziła tylko 1:0, ale od 70. minuty nasza dominacja nie podlegała dyskusji. Wtedy to rozwiązał się worek z bramkami, zdobyliśmy jeszcze 4 gole i ostatecznie wygraliśmy 5:0.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od wzajemnego badania sił. Dopiero w 10. minucie postraszył gospodarzy Kamil Bartosiewicz, ale jego strzał był niecelny. W 14. minucie strzelał z linii pola karnego Szymek Skowron, ale i tym razem piłka minęła światło bramki. W 20. minucie strzał Kamila Stencla obronił ręką obrońca Korony i sędzia słusznie podyktował karnego. Niestety Skowron nie wykorzystał tej szansy, jego za lekki i sygnalizowany strzał obronił bramkarz z Ostrołęki.

Od tego momentu nasze akcje były coraz lepsze i co chwila stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką gospodarzy. Najpierw Walewski w zamieszaniu podbramkowym uderzył prawą nogą nad poprzeczką, potem jeszcze raz Bartosiewicz uwolnił się spod opieki obrońców, ale Korona miała w swoim składzie bardzo dobrego bramkarza, który obronił uderzenie Kamila. Jednak w 27. minucie był bez szans, bo Bartosiewicz tym razem uderzył precyzyjnie po długim rogu. Kilka minut później powinno być 2:0, ale Stencel podobnie jak Walewski z kilku metrów wolejem nie trafił w bramkę. Końcowe minuty tej części gry to była prawdziwa „obrona Częstochowy”, która nie przyniosła nam goli.
Podsumowanie pierwszej połowy: Gdyby nasi zawodnicy zachowali więcej zimnej krwi i wykorzystali przynajmniej połowę ze swoich sytuacji bramkowych, to już do przerwy powinni prowadzić różnicą kilku goli.

Przed drugą połową nieliczna grupa kibiców z Sochaczewa czuła niedosyt, a z drugiej strony trochę miała obawy. Nasza drużyna jednak wyciągnęła wnioski z poprzednich spotkań i nie pozwoliła rywalom na wiele w drugiej odsłonie. Co prawda początek tej części gry był w miarę wyrównany, ale jak już zdobyliśmy drugiego gola, to gospodarze rozluźnili szyki obronne, a nasi piłkarze tylko na to czekali. Drugiego gola zdobył w 72. minucie Bartosiewicz, w bardzo podobny sposób jak za pierwszym razem.

Ostatnie 10 minut to był prawdziwy nokaut, do którego w pełni przyczynili się nasi rezerwowi. W 82′ minucie Tomek Trafalski prawą stroną rozpoczął świetną akcję, w tempo zagrał do Patryka Szewczyka, a ten jeszcze lepiej odegrał na 10 metr do Szymka Skowrona, który praktycznie do pustej bramki podwyższył wynik na 3:0. Chwilę potem bardzo podobna akcja, podanie Szewczyka z prawej strony, wykończone jeszcze raz przez Skowrona. Tym razem musiał on jeszcze minąć obrońcę, ale jak już to zrobił, to nie pozostało mu nic innego jak umieścić piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry znakomitą prostopadłą piłkę między dwóch obrońców zagrał Paweł Herman. Akcję skutecznie wykończył Trafalski, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Korony. Wynik 5:0 to najmniejszy wymiar kary dla gospodarzy, którzy w całym meczu tylko raz zagrozili naszej bramce. W 63. minucie strzał głową obronił pewnie Kamil Woźniak.

Na koniec podkreślimy świetne, wręcz wzorcowe sędziowanie, no i oczywiście bardzo dobre boisko z trybunami, które mają już swoje lata, ale mimo wszystko cały obiekt w Ostrołęce, na którym grają Korona i Narew,  jest jednym z najlepszych w IV lidze.

Korona Ostrołęka – Bzura Chodaków 0:5 (0:1)