BS_Sochaczew_Partner

Cenne punkty wywalczone w Gostyninie

izespolPo pierwszej połowie meczu prowadziliśmy 2:1 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie ligowe Bzury z Mazurem. Tylko 30 minut zagraliśmy na dobrym poziomie i to wystarczyło do zdobycia bardzo ważnych punktów. Początek meczu należał do gospodarzy, ale po kwadransie nasz zespół przejął inicjatywę, czego efektem były 2 gole.

Już w 2. minucie Mazur mógł prowadzić, ale dobrą interwencją popisał się Konrad Kowalski, który końcami palców wybił piłkę zmierzającą w sam róg bramki. W 5. minucie przy dośrodkowaniu z rożnego zabrakło zdecydowania naszym obrońcom wespół z bramkarzem, piłkę uderzył zawodnik Mazura umieszczając ją w naszej bramce. Jeszcze w 10. minucie gospodarze oddali mocny strzał z wolnego z 35 metrów, ale Kowalski po raz drugi bardzo dobrze interweniował i wybił piłkę na róg.

Po kwadransie gry nasz zespół zaczął dominować w środku pola i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 16. minucie po błędzie obrońcy z Gostynina Kacper Starek przechwycił piłkę i w sytuacji sam na sam trafił w nogi bramkarza. 10 minut później zrehabilitował się w pełni, bo po wymianie kilku podań otrzymał doskonałą piłkę, wbiegł w pole karne, dograł na 5 metr do Dawida Skrzyneckiego, który bez problemu dopełnił tylko formalności.

Do końca pierwszej połówki mieliśmy lekką przewagę. W 43. minucie świetne prostopadłe podanie wykończył Kacper Starek, który minął bramkarza i z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce Mazura.

Druga połowa to przewaga gospodarzy, którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Co prawda nie stworzyli sobie jakiejś super sytuacji, ale kilka razy byliśmy w opałach. Raz sędzia nie dopatrzył się karnego przeciwko naszej drużynie, innym razem arbiter boczny pokazał spalonego, który był niezwykle kontrowersyjny. Z drugiej strony w 61. minucie Kamil Stencel strzelił gola dla naszego zespołu, ale boczny i tym razem zasygnalizował pozycję spaloną (choć wydaje się, że nie miał racji).

W tej części gry najlepszej okazji bramkowej nie wykorzystał Starek, który po jednej z kontr przebiegł z piłką pół boiska, by w polu karnym dać się zablokować obrońcom z Gostynina. W końcówce meczu strzelał z daleka Tomek Oziemblewski, ale golkiper Mazura obronił ten strzał.

Ostatecznie wygraliśmy 2:1 i zdobyliśmy bardzo cenne punkty. Za tydzień podejmujemy u siebie Błękitnych Gąbin (5.10.2013, godz. 15.00).

Mazur Gostynin – Bzura Chodaków 1:2 (1:2)
Bramki: 25′ Dawid Skrzynecki,  43′ Kacper Starek
Skład: Kowalski – Błaszczyk, Rybicki, Binienda, N.Starek – Skrzynecki (67′ P.Trafalski), Wiśniewski (85′ Witkowski), Oziemblewski, Herman (90′ Jackiewicz), K.Starek