BS_Sochaczew_Partner

Co się dzieje w Bzurze? – KOMUNIKAT

Szanowni Państwo!

W dniu 24 kwietnia 2018 r. klub Bzura Sochaczew został przejęty przez tzw. „nowy Zarząd”, który tuż po uzyskaniu decyzji Starosty Sochaczewskiego wtargnął do klubu i bez zachowania jakichkolwiek procedur przekazania zaczął w nim urzędowanie i działanie. Jesteśmy w trakcie wyjaśniania tej niecodziennej sytuacji.

Na dzień dzisiejszy wiemy tyle, że Starosta Sochaczewski 24 kwietnia wydał decyzję „nowemu Zarządowi”, a dzień później wypis z rejestru stowarzyszeń, dokonując zmian w Zarządzie Bzury. Decyzja Starosty została wydana jako ostateczna, bez zachowania terminu na odwołanie.
Jako, że Starostwo Powiatowe posiadało wiedzę o konflikcie wokół klubu i wiedziało doskonale, że są tzw. dwa Zarządy, to dziwnym wydaje się decyzja ostateczna, bez zachowania możliwości odwołania. Naszym zdaniem są to działania absolutnie bezprawne.

Dzisiaj wiemy jedno: na pewno wszystko co się teraz dzieje wokół klubu, niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje prawne. Poczyniliśmy więc stosowne kroki prawne, by tę kuriozalną sytuację wyjaśnić.
Tzw. „nowy Zarząd” został poinformowany, że dopóki nie wyczerpiemy wszystkich możliwości odwoławczych, do tego czasu nie zamierzamy podejmować jakichkolwiek pochopnych decyzji. Ponadto tzw. „nowy Zarząd” informuje na swoich forach, że dezinformujemy opinię publiczną. Zapewniam Państwa, że tak nie jest, o czym na pewno się wkrótce przekonacie.

Z poważaniem
Paweł Trafalski

Prezes Zarządu
wybranego 10.07.2017 r.

Realizacja: Multimedia Grupa | stat4u