BS_Sochaczew_Partner

Dwa oblicza naszej drużyny rezerw

iizespolW niedzielne przedpołudnie nasze rezerwy rozegrały swój mecz w ramach 6. kolejki Płockiej B Klasy. Na boisku w Maszewie naszym rywalem była ekipa rezerw Amatora. Po emocjonującym spotkaniu wygrali podopieczni Darka Jackiewicza 3:2 i zainkasowali komplet punktów.

Mecz miał swoje dwa oblicza – pierwsza połowa zdecydowana przewaga naszego zespołu i prowadziliśmy 2:0, druga niestety na korzyść gospodarzy, bo na 12 minut przed końcem wyrównali i wydawało się, że ciężko będzie zdobyć jakiekolwiek punkty. Jednak błąd obrony Amatora sprawił, że Michał Kunc w 83. minucie zdobył zwycięską bramkę.

Dwa oblicza tego meczu to nie przypadek. Otóż w pierwszej połowie w naszym zespole zagrali Patryk Szewczyk i Piotr Trafalski, którzy dzień wcześniej zagrali po 45 minut w meczu czwartoligowym. Nasza dominacja w tej części meczu nie podlegała dyskusji, Amator praktycznie był bezradny, nasza drużyna strzeliła dwa gole i gdyby celowniki były lepiej ustawione wynik powinien być wyższy.

Po przerwie dwie wymuszone, bo regulaminowe zmiany w naszej drużynie spowodowały, że Amator osiągnął miażdżącą przewagę, szybko strzelił kontaktową bramkę i cały czas atakował. Po wyrównującej bramce zrobiło się nerwowo, jednak nasi dwaj juniorzy grający w ataku skorzystali z prezentu gospodarzy i na „spółkę” zdobyli zwycięskiego gola. Najpierw strzelał w sytuacji sam na sam Daniel Basiński, ale bramkarz wybronił, dobitka Kunca okazała się skuteczna.

Podsumowując należy podkreślić, że gdyby nie zawodnicy szerokiej kadry pierwszego zespołu, to niestety zawodnicy drugiej drużyny nie byliby w stanie cokolwiek ugrać. Stąd piąte kolejne zwycięstwo Bzury i wysokie 2. miejsce w tabeli. Co ciekawe właśnie w takim meczu mogliśmy się naocznie przekonać co znaczą dla takiej drużyny zawodnicy robiący tzw. „różnicę”.

Jednocześnie cieszy możliwość rozegrania pełnej jednostki meczowej dla wielu naszych graczy, bo dzięki temu trener Jackiewicz ma znakomity materiał poglądowy i wie w jakiej formie znajdują się jego podopieczni.

Amator II Maszewo – Bzura II Chodaków 2:3 (0:2)
Bramki: Michał Kunc-2, Piotr Trafalski
Skład: Michał Nowakowski – Szewczyk (46′ Maciej Nowakowski), Kowalewski, Pawlaczyk, M.Wasilewski – Sobczyk, T.Trafalski, Strzelczyk, Jędras – P.Trafalski (46′ Basiński), Kunc