BS_Sochaczew_Partner

Dzieci i młodzież są dla nas najważniejsze

Warto przyjść na trening naszej drużyny juniorów tylko po to, aby zobaczyć z jaką radością i zapałem trenują młodzi zawodnicy. Awans do I ligi wojewódzkiej zmotywował ich jeszcze bardziej. Na treningi uczęszczają nieustannie dwie dziewczyny, pomimo że nie mogą już grać w rozgrywkach. Juniorzy są zgraną drużyną nie tylko na boisku, ale również na co dzień.

Świętują wspólnie urodziny, czym przyprawiają swoich rodziców o zawrót głowy, bo zorganizowanie wydarzenia dla 30 osób to spore wyzwanie. Rodzice jednak nie narzekają, tylko wspierają swoje pociechy, bo widzą ile prostego ludzkiego szczęścia i radości czerpią ich dzieci ze wspólnego spędzania czasu, a przede wszystkim realizowania pasji jaką jest piłka nożna.

Na przełomie lipca i sierpnia nasi zawodnicy posmutnieli. Okazało się, iż obawiają się przymusowego wysłania ich na boiska IV-ligowych drużyn. Rodzice prosili, aby nie ulegać presji i nie odbierać radości z gry ich dzieciom. Większość członków Zarządu nie zastanawiała się długo i od razu obiecali rodzicom, że ich pociechy pozostaną w grze jako juniorzy.

Zarząd nie przejmował się anonimowymi głosami internautów, że juniorzy mają grać w IV lidze, aby tylko wystartować. Dla nas liczy się dobro dzieciaków, które trenują w naszej Akademii. Seniorzy poradzą sobie bez względu na drużynę, a dla juniorów oznacza to rozstanie z najbliższymi kolegami i koleżankami.

Zarząd Klubu zdecydowanie sprzeciwia się marginalizowaniu roli naszych młodych zawodników. W naszej Akademii trenuje prawie 200 dzieci i nie pozwolimy, żeby ktokolwiek sprawił, że utracą choć na chwilę radość z gry w piłkę nożną.

Realizacja: Multimedia Grupa | stat4u