BS_Sochaczew_Partner

Kilka informacji dotyczących drużyn seniorskich

logoW rundzie wiosennej zrobiono maksymalnie dużo w celu ratowania IV ligi w naszym klubie. Niestety na boisku zabrakło bardzo niewiele, żeby pozostać na tym szczeblu rozgrywek. Nagle decyzją MZPN-u nasz klub dostał szansę pozostania w tej lidze i trudno się dziwić, żebyśmy nie skorzystali z takiego obrotu sprawy.

W tej sytuacji w minioną niedzielę odbyło się posiedzenie Zarządu naszego klubu, na którym poruszono wiele istotnych spraw dotyczących dalszego funkcjonowania klubu. Głównym tematem były rozgrywki IV ligi, czyli określenie budżetu na rundę jesienną, dokompletowanie kadry zawodniczej, bo ta na IV ligę musi być wzmocniona. Na tę chwilę nie możemy pisać o konkretnych nazwiskach, ale możemy zapewnić, że klub prowadzi już rozmowy z nowymi zawodnikami, także robi wszystko żeby zatrzymać w drużynie jak największą liczbę piłkarzy z rundy wiosennej.

Na pewno najważniejszą i pewną informacją w tej kwestii jest fakt, że wznowił treningi Michał Błaszczyk i jeśli wszystko dobrze pójdzie to w sierpniu (od września na pewno) będzie do dyspozycji trenera.

Kolejna ważna informacja dotyczy utrzymania systemu stypendialnego, który na poziomie IV ligi jest ważnym elementem motywacyjnym dla zawodników. Mimo ogólnych trudności finansowych wiadomo, że bez tego nie da się zbudować drużyny, która zagwarantuje odpowiedni poziom sportowy. Drugim elementem w tej kwestii jest pomoc w pozyskaniu pracy dla zawodników, którzy takowej poszukują (na pewno mamy już przykłady piłkarzy, którzy skorzystali z takiej możliwości).

Aby zrealizować wszystkie zamierzenia potrzebne są niemałe środki finansowe, które klub pozyskuje dzięki dotacjom z URZĘDU MIASTA SOCHACZEW, sponsorom, z głównym na czele PARTNEREM STRATEGICZNYM BANKIEM SPÓŁDZIELCZYM W SOCHACZEWIE. Oprócz tego KS Bzura jest wspomagany przez wielu drobnych sponsorów i darczyńców, bez których funkcjonowanie IV-ligowej drużyny i całej sekcji młodzieżowej nie byłoby możliwe. Ponadto ważnym jest to, że MIEJSKI OŚRODEK SPORTU i REKREACJI dba o płytę boiska i przygotowuje obiekt przed każdym meczem. Dzięki temu klub nie ponosi kosztów z tego tytułu. Należy też wspomnieć, że szatnie i pomieszczenia klubowe stanowią własność STAROSTWA POWIATOWEGO W SOCHACZEWIE, to powoduje, że klub korzysta nieodpłatnie z tych lokali, ponosi tylko koszty energii cieplnej i elektrycznej.

Ponieważ coraz więcej mówi się w środowisku piłkarskim o stworzeniu MŁODZIEŻOWEJ AKADEMII PIŁKARSKIEJ to teraz tylko potwierdzimy, że rozmowy w tej sprawie trwają (do tematu powrócimy wkrótce).

Drużyna rezerw wznowi treningi w sierpniu.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że klub wycofa drugą drużynę z rozgrywek B klasy, jednak utrzymanie się w IV lidze wymusza jakby pozostawienie tej drużyny, poza tym drużyna ta ma być oparta na młodzieży z rocznika 1997. Podjęto więc decyzję, że drużyna nie zostanie zlikwidowana. Na początku sierpnia rezerwy wznowią treningi, stąd wszyscy zawodnicy, którzy grali w tym zespole w rundzie wiosennej proszeni są o pojawienie się na pierwszych zajęciach (dokładna data zostanie ustalona wkrótce). To samo dotyczy wszystkich chłopców z rocznika 97, którzy wiosną trenowali z trenerem Mariuszem Wiciakiem. Nie wiadomo jeszcze kto będzie trenerem drugiego zespołu. Umowa z Pawłem Kopą skończyła się w czerwcu tego roku, dlatego na dzień dzisiejszy nie możemy potwierdzić takiej informacji.

Wiadomo zaś, że kilku zawodników drużyny rezerw dostało propozycję podjęcia treningów z pierwszym zespołem. O ich przydatności zadecyduje trener Dariusz Jackiewicz.

Od tego tygodnia nasza pierwsza drużyna trenuje o godz. 19.00 w poniedziałki, środy i piątki.

W najbliższą sobotę 20 lipca o godz. 17.00 Bzura rozegra sparing z Promykiem Nowa Sucha.

Realizacja: Multimedia Grupa | stat4u