BS_Sochaczew_Partner

Nareszcie wygrana, Raciąż zdobyty

izespolMamy pierwsze punkty tej wiosny. Znakomita pierwsza połowa w wykonaniu naszych piłkarzy, a do pełni szczęścia zabrakło nam drugiej bramki w tej odsłonie. W drugiej połówce mieliśmy dużo szczęścia, ale wygraliśmy i to się teraz najbardziej liczy.

Poza tym fantastyczna postawa najbardziej zagorzałych kibiców Bzury pokazała, że mimo trudności warto budować dobrą piłkę w Sochaczewie.

Nasza drużyna wyszła na boisko niezwykle zmotywowana i pierwsza połowa przebiegała pod zdecydowane dyktando podopiecznych Macieja Śliwowskiego. Kilka oskrzydlających akcji przyniosło efekt w 35. minucie, kiedy z lewej strony dobrze włączył się do akcji ofensywnej Michał Błaszczyk. Dokładnie dograł na 5 metr do Roberta Hyżego, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

Kilka minut wcześniej Kamil Bartosiewicz zmarnował „setkę”, strzelając tuż obok słupka. To była najlepsza sytuacja bramkowa w tej części gry. Jednocześnie należy podkreślić, że szybkie akcje Bartosiewicza na prawym skrzydle wprowadzały duże zamieszanie w szykach obronnych gospodarzy. Z drugiej strony boiska na lewym skrzydle zagrał Bartek Walewski, który dotychczas grał na obronie. Zmiana pozycji dla obu tych zawodników była strzałem w dziesiątkę, bo nasi skrzydłowi rozegrali świetne zawody i to oni kreowali w tym meczu grę ofensywną.

Raciąż tak na dobrą sprawę w pierwszej połowie tylko raz przedostał się w nasze pole karne, ale po uderzeniu głową piłka minęła prawy słupek Kamila Woźniaka.

Niestety w drugiej połowie kontuzje Hyżego i Kuśmidra, wymusiły nieprzewidziane zmiany w naszym zespole. Od tego momentu przewaga gospodarzy z każdą upływającą minutą była coraz większa. My jednak mieliśmy w składzie indywidualności, które przesądziły o losach meczu. W 72. minucie jeszcze raz Bartosiewicz pociągnął prawą stroną, minął dwóch zawodników z Raciąża i dograł do Szymka Skowrona. Ten z 10 metrów podwyższył wynik na 2:0. Wtedy wydawało się, że możemy już być spokojni o wynik. A jednak nie byliśmy… Dużo niezrozumiałych decyzji arbitra wprowadzało duże zdenerwowanie w naszej grze i często nie potrafiliśmy wybić piłki z naszej połowy.

W 85. minucie Błękitni zdobyli gola, który dał im wiarę w wywalczenie choćby remisu. Kilka chwil później gospodarze umieścili piłkę po raz drugi w naszej bramce, jednak na nasze szczęście sędzia boczny zasygnalizował spalonego i gol nie został uznany. Do końca trwało oblężenie naszego pola karnego, ale dotrwaliśmy i ostatecznie wygraliśmy 2:1.

Błękitni Raciąż – Bzura Chodaków 1:2 (0:1)