BS_Sochaczew_Partner

Porażka na własne życzenie

izespolInauguracja rundy wiosennej w Chodakowie okazała się niezwykle pechowa, bo do 80 minuty Bzura prowadziła 1:0 i raczej nic nie zapowiadało przegranej w tym meczu. A jednak… Niestety sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło: nie wykorzystane sytuacje się mszczą i tak było w tym meczu.

Wkra pierwszego gola zdobyła na 10 minut przed końcem meczu, a kilka minut później drugiego i wygrała ostatecznie 2:1. Nasi piłkarze zaś, gdyby wykorzystali przynajmniej połowę stuprocentowych sytuacji, to już w pierwszej połowie powinni prowadzić 3:0.

Zacznijmy jednak od początku. Mecz poprzedzono minutą ciszy za pamięć zmarłych Henryka Młynarczyka, byłego piłkarza Bzury i Andrzeja Adamczyka, wielkiego sympatyka piłki nożnej i jednego ze sponsorów naszego klubu.

Pierwsze 10 minut meczu należało do gości, którzy po kilku wrzutkach w nasze pole karne dochodzili do strzałów głową. Na szczęście były niecelne. Potem to my doszliśmy do głosu i już w 14. minucie Szymon Skowron dał nam prowadzenie po dobrym rozegraniu z Kamilem Bartosiewiczem. Z minuty na minutę rosła nasza przewaga i wydawało się, że drugi gol, to tylko kwestia czasu.

Najlepszych sytuacji w tej części gry nie wykorzystali:
– Bartek Walewski (32. min.) po indywidualnej akcji, w której mijał rywali jak tyczki, przebiegając z piłką praktycznie całe boisko i tylko dzięki przytomności bramkarza Wkra zawdzięcza, że nasz zawodnik minimalnie przestrzelił,
– Konrad Kuśmider (36. min.), który otrzymał dokładną piłkę, w tempo, przed polem karnym, minął obrońcę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie potrzebnie „lobował”.
– Kamil Bartosiewicz (37. min.), który strzałem głową tzw. „szczupakiem” minimalnie przestrzelił obok słupka.

Do przerwy prowadziliśmy 1:0, mimo nie wykorzystanych sytuacji gra całego zespołu mogła się podobać. Na drugą połówkę wychodziliśmy raczej spokojni o wynik. W 50. minucie mogliśmy prowadzić 2:0, jednak niezwykłym kunsztem popisał się bramkarz Wkry, który najpierw kapitalnie obronił strzał Kuśmidra, chwilę potem Bartosiewicza. Od tego momentu gra jakby się wyrównała, dotychczasowe wysokie tempo meczu dało się szczególnie we znaki naszym środkowym pomocnikom, którzy do pewnego momentu mogli liczyć na dobrą asekurację ze strony naszych obrońców. Jednak w 80 min. tej asekuracji i przede wszystkim koncentracji zabrakło. Chwilę potem goście zdobyli drugiego gola, który przesądził o losach meczu. Jeszcze kilka minut przed końcem Adrian Binienda był bliski wyrównania, ale strzelił za lekko z 10 metrów. Dał też o sobie jeszcze raz znać Bartosiewicz, ale znowu zabrakło skutecznego wykończenia.

Podsumowując: należy podkreślić, że przegraliśmy nie pierwszy mecz w tym sezonie, w którym byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Jednak w piłce o końcowym wyniku decydują zdobyte gole, a tych niestety, póki co, nie zdobywamy za wiele, w decydujących momentach brakuje zimnej krwi. Po raz kolejny możemy sobie tylko dopisać: szkoda straconych punktów. Miejmy nadzieję, że nasza ekipa w porę się przebudzi, bo jeszcze nie jest za późno, ale z każdym meczem presja wyniku będzie coraz większa i o zwycięstwa może być coraz trudniej. Z drugiej strony szczęścia na boisku też nam brakuje, którego nie pozostaje nam nic innego jak życzyć w następnych meczach.

Bzura Chodaków – Wkra Żuromin 1:2 (1:0)