BS_Sochaczew_Partner

Porażka z Polonią na zakończenie rozgrywek

izespolBzura pojechała do Warszawy grać otwarty futbol i to było widoczne od pierwszych minut tego meczu. Mimo porażki nasz zespół toczył wyrównany bój, a nawet w wielu fragmentach meczu był stroną przeważającą. Polonia zaś była zdecydowanie skuteczniejsza, strzeliła nam 3 gole, jednego tracąc. Tym samym przypieczętowała swój awans do III ligi.

Pierwsza połowa nie była zbyt porywającym widowiskiem. Praktycznie oprócz sytuacji, w których zdobyto gole nic wielkiego się nie działo. W 14. minucie Poloniści objęli prowadzenie po długim zagraniu za plecy naszych obrońców. Patryk Strus wyszedł na czystą pozycję i w sytuacji sam na sam głową przelobował Kamila Woźniaka.

Polonia grała bardzo ostrożnie w tyłach i umiejętnie rozbijała nasze ataki przed szesnastką. W 35. minucie wykorzystała zaś błąd naszych defensorów i podwyższyła wynik na 2:0. Frajerska strata piłki tuż przed polem karnym spowodowała, że Mateusz Sołtys dostał świetną piłkę i wyszedł sam na sam z naszym golkiperem. Takich sytuacji po prostu się nie marnuje.

Na szczęście za chwilę Polonia też popełniła błąd w defensywie. Po dośrodkowaniu Bartka Walewskiego w pole karne, piłkę głową strącił Adam Rybicki wprost pod nogi Tomka Oziemblewskiego, który precyzyjnym strzałem po długim rogu umieścił piłkę w siatce. Do przerwy Polonia prowadziła 2:1, a wynik był adekwatny do stworzonych sytuacji.

Drugą połówkę zaczęliśmy od znakomitych sytuacji bramkowych, po których powinniśmy wyrównać. W 48. minucie Skowron idealnie rozegrał piłkę na jeden kontakt z Kamilem Stenclem i w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. Chwilę później jeszcze raz Skowron był bliski wyrównania, gdy po podaniu Bartka Walewskiego jego strzał został zablokowany w polu karnym.

W 60. minucie było groźnie w naszym polu karnym, ale znakomitą interwencją popisał się, najpierw Kamil Woźniak, a chwilę potem Michał Błaszczyk, który zmierzającą piłkę do naszej bramki wślizgiem wybił na róg. W następnej akcji Walewski znakomicie dograł do Kingsleya, który wyprzedził obrońców i wbiegł w pole karne, nie zdołał jednak pokonać bramkarza Michała Brudnickiego, bo strzelił tak, że bramkarz Polonii lekko odbił piłkę, a ta wyszła na róg.

Nasz zespół nadal próbował atakować, jednak zbyt często w kluczowych momentach brakowało dokładnego podania. Polonia zaś umiejętnie wyczekiwała swoich szans w kontrataku. W 72. minucie po jednej z kontr Woźniak nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam, jednak 3 minuty później nieudaną pułapkę offsajdową wykorzystał Marcin Kruczyk i podwyższył wynik na 3:1.

W 81. minucie Tomek Trafalski dostał czerwoną kartkę za faul w polu karnym. Ewidentny rzut karny zmarnował jednak Michał Strzałkowski. Do końca ambitnie walczyliśmy o zmniejszenie rozmiarów porażki, jednak w tym meczu więcej goli nie ujrzeliśmy. Mecz kończyliśmy w dziewiątkę, bo w doliczonym czasie gry (za faul) drugą żółtą kartkę otrzymał Kacper Bargieł. Ogólnie nie możemy mieć pretensji do arbitra, ale niektóre jego decyzje nie podobały się licznie przybyłej publiczności, stąd i my uważamy, że z rozdawaniem kartek odrobinę przesadził.

No cóż tabela nie kłamie, Polonia zasłużenie awansowała, a w meczu z nami wygrała pokazując większą dojrzałość i doświadczenie. W rozgrywkach zajęliśmy 13. miejsce, a to oznacza, że spadamy do „okręgówki”. Choć… mamy cichą nadzieję, że MZPN pozostawi w IV lidze 18 zespołów w grupie, bo w naszym przypadku szkoda byłoby zmarnować to, co udało się zbudować w tej rundzie. Czekamy więc na ostateczne rozstrzygnięcia…

Bzura Chodaków – Polonia Warszawa 1:3 (1:2)