BS_Sochaczew_Partner

Przy Konwiktorskiej Polonia górą

izespolNiestety przegraliśmy z rywalem, który zaprezentował dość przeciętny futbol. Mimo to Polonia zdobyła 3 gole, nie tracąc żadnego i zainkasowała komplet punktów. Z przebiegu meczu gospodarze zasłużyli na zwycięstwo, ale z drugiej strony oglądając taki mecz można tylko żałować, że potoczył się tak, a nie inaczej.

Bowiem dawno nie widzieliśmy takiego meczu, w którym straciliśmy 3 gole i tak na dobrą sprawę do każdego straconego gola można mieć wątpliwości, czy aby został on zaliczony prawidłowo? Bo według oceny wielu obserwatorów w pierwszej połowie straciliśmy bramki po spalonych, a jeśli dodamy do tego problematyczny karny w drugiej połowie, to na prawdę można mówić o pechu.

Na dodatek pierwszego gola straciliśmy już w 5. minucie, który szybko ustawił mecz. W 20. minucie mogliśmy jednak wyrównać, świetną prostopadłą piłkę otrzymał Kingsley Ohams, który znalazł się sam przed bramkarzem. Niestety golkiper Polonii był górą, bo świetnie skrócił pole i wybronił najlepszą akcję naszej drużyny w tym meczu.

Druga bramka padła w 33. minucie, po tym jak nasz bramkarz Konrad Kowalski wybiegł przed pole karne i mało zdecydowanie wybijał piłkę, trafił w ten sposób w nogi napastnika Polonii, który dzięki temu znalazł się sam przed naszą pustą bramką. Jednak tak jak wcześniej pisaliśmy, wydaje się, że chwilę przed tym mógł być spalony. Na marginesie dodamy, że będzie możliwość obejrzenia skrótów z tego meczu w Telewizji Orange Sport. W 37. minucie w naszym zespole boisko opuścił z powodu kontuzji Kamil Stencel. Według naszej oceny pierwsza połowa mimo, że przegrana była z lekką przewagą optyczną Bzury.

Niestety druga odsłona zdecydowanie należała do Polonistów. W 51. minucie bliski zdobycia kontaktowej bramki był Kacper Starek, ale i tym razem bramkarz Polonii nie dał się pokonać. Potem dominowała już Polonia, choć z naszej strony można było zauważyć przynajmniej kilka razy zalążki dobrze zapowiadających się akcji. W 64. minucie Polonia mogła prowadzić 3:0, ale  ostatecznie Adrian Binienda wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę potem jednak w polu karnym niepotrzebnie wślizg robił Nikodem Starek, który raczej nie trafił w piłkę, ale przy tym też nie trafił w nogi rywala, który bardzo zgrabnie upadł i sędzia nie miał wątpliwości (tu też powtórka byłaby niezbędna, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości). Jednak w tym przypadku trzeba powiedzieć jedno, każdy wślizg w polu karnym jest bardzo ryzykowny. W 67. minucie przegrywaliśmy więc 3:0, bo najlepszy strzelec Polonii wykorzystał jedenastkę i było praktycznie po meczu.

W 74. minucie Kowalski świetnie wybronił strzał Kosmalskiego, który nie wykorzystał kolejnej setki gospodarzy. Z naszej strony nie odnotowaliśmy później dogodnych sytuacji bramkowych, jedynie co, to w doliczonym czasie mocnym strzałem popisał się z 30 metra Tomasz Trafalski, ale piłka minimalnie przeszła nad poprzeczką.

Podsumowując chcemy odnieść się do świetnej atmosfery na trybunach przy ul. Konwiktorskiej. IV liga, 2,5 tysiąca kibiców, wśród których można zobaczyć całe rodziny z dziećmi. To jednak Polonio nie dla Was ta liga, życzymy więc, abyście jak najszybciej zawędrowali tam, gdzie Wasze miejsce i pełen szacunek dla kibiców na stadionie, bo Wasza kultura dopingu niech będzie wzorem dla innych. Gratulujemy zwycięstwa Polonii, gratulujemy tego co robicie dla odbudowy klubu.

Pod względem sportowym Bzura była tego dnia trochę jakby zagubiona, dużo indywidualnych błędów, co prawda pierwsza połowa całkiem niezła, w tym fragmencie pod względem sytuacji bramkowych nie byliśmy gorsi. W drugiej połowie przewaga Polonii była widoczna i to Poloniści stworzyli sobie kilka klarownych sytuacji.

Polonia Warszawa – Bzura Chodaków 3:0 (2:0)
Skład: Kowalski – T. Trafalski, Binienda, Jackiewicz <żk>, N. Starek – Kuśmider (79′ P. Trafalski), Ohams <żk>, Oziemblewski (46′ Wiśniewski), K. Starek, Herman (46′ Strzelczyk), Stencel (37′ Skrzynecki)

Pozostałe wyniki 17. kolejki Mazowieckiej IV Ligi (Grupa Północ)