BS_Sochaczew_Partner

Remis na zakończenie sezonu

izespolNa boisku w Wykowie Bzura rozegrała ostatni mecz w sezonie 2016/2017. Jej rywalem była Delta Słupno, dla której było to pożegnalne spotkanie w IV lidze. Dlatego gospodarze podeszli do tego meczu niezwykle zdeterminowani.

Już w 13. minucie objęli prowadzenie po strzale z 16 metrów i za wszelką cenę chcieli podwyższyć wynik. Nasi piłkarze jednak z upływem czasu coraz bardziej dochodzili do głosu. W 34. minucie po stałym fragmencie gry wyrównali, a w ostatniej minucie pierwszej połowy objęli prowadzenie. Pierwszego gola zdobył Adrian Binienda, a przy drugim zaliczył asystę, po której Maciej Pater z 16 metrów umieścił piłkę w siatce. Po zdobyciu tej bramki cały zespół zadedykował cieszynkę naszemu kapitanowi Jarkowi Stenclowi, któremu w tym tygodniu urodziła się córka.

Drugą połowę zaczęliśmy pechowo,  bo 3 minuty po wznowieniu Delta wyrównała, a w 57. minucie po przypadkowym samobójczym golu objęła po raz drugi w tym meczu prowadzenie. Od tego momentu podopieczni Juliusza Kruszankina zaczęli grać zdecydowanie szybciej i na efekty długo nie czekaliśmy. W 63. minucie z kilku metrów strzałem nie do obrony wyrównał Jarek Stencel. Wcześniej po rzucie rożnym uderzał głową Binienda, trafił w poprzeczkę, a dobitka Jarka okazała się skuteczna. Co warto odnotować Adrian był w tym meczu niezwykle aktywny w ofensywie, efektem czego był zdobyty gol i dwie asysty.

W ostatnich 25. minutach Bzura miała kilka znakomitych sytuacji, niestety Kamil Bartosiewicz, Jarek Stencel i dwa razy Kamil Kacprzak nie wykorzystali swoich sytuacji. To mogło się zemścić, bo w końcówce gospodarze znowu mieli dwie akcje, po których byli bliscy zdobycia goli. Najpierw kapitalną obroną popisał się nasz bramkarz, a za drugim razem napastnik Delty posłał piłkę obok bramki.

Ostatecznie Bzura przywiozła 1 punkt i zakończyła rozgrywki na 10. bezpiecznym miejscu.

Wszystkie wyniki i aktualna tabela IV ligi na stronie MZPN-u –> ZOBACZ

Delta Słupno – Bzura Chodaków 3:3 (1:2)
Bramki: 
34′ –> 1:1 Adrian Binienda (as. Jarosław Stencel)
45′ –> 1:2 Maciej Pater (as. Adrian Binienda)
63′ –> 3:3 Jarosław Stencel (as. Adrian Binienda)

Skład:
Sebastian Kotlarski
Przemysław Więczek
Adrian Binienda
Tony Chukwuemeka
Patryk Szewczyk
Kamil Bartosiewicz
Jarosław Stencel
Tomasz Oziemblewski (75′ Michał Kowalski)
Kamil Wojciechowski (46′ Kamil Kacprzak <żk>)
Kamil Stencel
Maciej Pater

Realizacja: Multimedia Grupa | stat4u