BS_Sochaczew_Partner

Szóste zwycięstwo w tej rundzie

izespolNasza drużyna wygrała wysoko z Mazurem Gostynin. Do przerwy jednak był bezbramkowy remis, choć sytuacji na objęcie prowadzenia nie brakowało. Goście zaś w tej części gry tylko raz zagrozili naszej bramce, ale nasz bramkarz pewnie obronił strzał napastnika z Gostynina.

Z naszej strony najlepszych sytuacji nie wykorzystali dwa razy Szymek Skowron oraz Bartek Walewski i Tomek Oziemblewski. Kilka razy z daleka próbowaliśmy strzelać, ale niestety piłka mijała cel.

W drugiej połowie nasz zespół przyśpieszył i na efekty nie trzeba było długo czekać. Co prawda w 50. minucie Skowron jeszcze raz spudłował z kilku metrów, ale 5 minut później wywalczył rzut karny. Kamil Bartosiewicz pewnie wykonał jedenastkę i objęliśmy prowadzenie. Kilka chwil później Walewski był bliski podwyższenia, ale po raz drugi w tym meczu przestrzelił.

W 60. minucie śmielej zaatakowali goście, nawet kilka razy było gorąco pod naszą bramką. W 63. minucie Tomek Oziemblewski wespół z Kamilem Woźniakiem wybili piłkę praktycznie z linii bramkowej. W 67. minucie rozluźnienie szyków obronnych Mazura wykorzystał Kamil Bartosiewicz, który w swoim stylu mijał rywali w polu karnym, idealnie dograł do Kamila Stencla, który z kilku metrów umieścił  piłkę w siatce.

W 72. minucie nieporozumienie obrońców z bramkarzem wykorzystał Kacper Starek, który sprytnie minął golkipera Mazura, uprzedził też obrońcę i zdobył dla nas trzeciego gola. W 75. minucie Walewski świetnie dośrodkował w pole karne, a Patryk Szewczyk z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. Czwarty gol był dziełem Przemka Kubisza, który zdobył go z 25 metrów z wolnego, wykorzystując przy okazji błąd bramkarza z Gostynina. W 82. minucie drugiego karnego wywalczył dla nas Kacper Starek, a Szewczyk z jedenastu metrów strzelił zbyt słabo i po raz kolejny bohaterem akcji był golkiper Mazura, który wybił piłkę na róg i mimo błędu przy czwartym golu, to i tak był najjaśniejszą postacią w swoim zespole. Do końca meczu Bzura kontrolowała wydarzenia na boisku i w pełni zasłużenie wygrała 4:0.

Podsumowując trzeba zwrócić uwagę, że zagraliśmy w nieco innym ustawieniu niż dotychczas, w drużynie zabrakło Kingsleya Ohams, który podczas meczu w Mławie doznał kontuzji i nie był zdolny do gry. Nie mógł też zagrać z powodu obowiązków zawodowych Michał Błaszczyk. Okazuje się jednak, że mamy w tej chwili na tyle szeroką kadrę, że zmiany w składzie nie są problemem. Więcej… nasi rezerwowi wchodzący z ławki potrafią na tyle ożywić grę, że choćby tak jak w meczu z Mazurem, to oni mieli duży udział w zwycięstwie.

Jeśli spojrzymy na rozstrzygnięcia 28. kolejki to niestety drużyny, które są bezpośrednio przed nami też zdobywały punkty. Dlatego nadal nasza sytuacja w tabeli jest bez zmian. Za tydzień gramy w Gąbinie z Błękitnymi (sobota, 24.05.2014, godz. 15.00).

Bzura Chodaków – Mazur Gostynin 4:0 (0:0)