BS_Sochaczew_Partner

W grupie północnej IV ligi rozstrzygnięcia zapadły

izespolNasza drużyna rozegrała bardzo dobry mecz z rezerwami Wisły II Płock, wygrała 5:1 i znowu przeskoczyła w tabeli na 12. miejsce. Jednak wyniki innych spotkań z udziałem drużyn walczących o utrzymanie są o tyle niekorzystne dla nas, że w ostatniej kolejce możemy grać tylko o utrzymanie tej pozycji, która tak na dobrą sprawę nie gwarantuje utrzymania.

W minioną sobotę zaś awans do III ligi zapewniła sobie Polonia Warszawa, która pokonała na wyjeździe MKS Przasnysz. Bug Wyszków niespodziewanie przegrał w Ostrołęce i tym samym na kolejkę przed końcem ma 4. punkty straty do lidera.

Wracając do naszego meczu z Wisłą należy podkreślić, że goście już w pierwszych minutach mogli prowadzić, ale uratował nas słupek. W dalszej części meczu nasz zespół dominował, stąd wysoka wygrana. W 9. minucie Adam Rybicki wyprowadził nas na prowadzenie, a w 16. minucie Kamil Woźniak obronił karnego. Kilka minut później Kamil Bartosiewicz miał taką samą szansę, niestety golkiper gości też obronił „jedenastkę”. Potem jednak Szymek Skowron dwa razy umieścił piłkę w siatce i do przerwy prowadziliśmy 3:0.

W drugiej połowie nasz zespół nadal dominował, czego efektem były dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Bartek Walewski i Kingsley Ohams, dla którego był to pierwszy gol w barwach Bzury. Wiślacy w 70. minucie wykorzystali drugiego karnego i to był ich jedyny gol w tym meczu.

Wygrana i styl mogą cieszyć, jednak sytuacja w tabeli i inne rozstrzygnięcia są bardzo niekorzystne dla nas, a to oznacza, że Bzura raczej spadnie do „okręgówki”. Mimo, że wiosna pod względem sportowym jest bardzo dobra, to okazuje się, że do utrzymania zabrakło bardzo niewiele. W tej sytuacji tylko kłopoty organizacyjne i brak licencji dla innych klubów mogą nam przynieść pozostanie w gronie IV-ligowców, o ile oczywiście utrzymamy miejsce 12. w lidze. W najbliższą sobotę zagramy w Warszawie z Polonią, a będąca tuż za nami Wkra Żuromin podejmuje Ostrovię Ostrów Mazowiecka.

Bzura Chodaków – Wisła II Płock 5:1 (3:0)