BS_Sochaczew_Partner

Wisła w tej rundzie za mocna dla nas

izespolNiestety nie udało się Bzurze urwać punktów gospodarzom dzisiejszego spotkania. Wisła w przekroju całego spotkania była zespołem lepszym i zasłużenie zainkasowała komplet punktów.
Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że nasz rywal był wzmocniony przez wielu zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu i to było widać na boisku. Przegraliśmy ostatecznie 2:1, ale przy odrobinie szczęścia mogliśmy przynajmniej zremisować.

Do przerwy przegrywaliśmy 2:0. Pierwszego gola straciliśmy w 14. minucie z rzutu wolnego po kąśliwym dośrodkowaniu w światło bramki. Zmylony Konrad Kowalski nie zdołał wybić piłki, która wpadła w sam środek bramki. Wcześniej dwa bardzo dobre strzały wybronił bramkarz Wisły, najpierw uderzał pod poprzeczkę Dawid Skrzynecki, a potem świetnie lobował Kamil Stencel. Niestety bramkarz rywali wykazał się niezwykłym kunsztem i wybronił te piłki. Drugi gol był efektem szybkiej kontry gospodarzy (33 min.), chwilę po tym jak rozegraliśmy dobrą kombinacyjną akcję w polu karnym zakończoną za lekkim strzałem Piotra Trafalskiego. Wisła w tej odsłonie miała jeszcze dwie „setki” wychodząc na czyste pozycje sam na sam z naszym bramkarzem, jednak „Kowal” nie dał się pokonać.

Kiedy na początku drugiej połowy Skrzynecki znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły, odżyły nadzieje w kibicach naszej drużyny. W tej sytuacji Dawid minimalnie spudłował, lecz w 65. minucie zrehabilitował się w pełni, bo w podobnym przypadku przelobował golkipera z Płocka i zdobył kontaktowego gola.

Od tego momentu nasz zespół w pogoni za wynikiem grał bardzo ryzykownie w obronie, bo piłkarze Wisły co i rusz mieli dogodne sytuacje bramkowe. Odsłoniliśmy się do tego stopnia, że dwa razy ratowały nas słupki przed utratą goli, innym razem napastnicy Wisły niemiłosiernie pudłowali, a w jednej sytuacji Adrian Binienda wybił piłkę z linii bramkowej. Z sytuacji dla nas warto odnotować kapitalne uderzenie w 73. minucie z 20 metrów przez bardzo aktywnego Skrzyneckiego, gdyby piłka trafiła w światło bramki to pewnie cieszylibyśmy się z wyrównania. Jeszcze w 85. minucie bezpośrednio z rzutu rożnego ten sam zawodnik trafił w poprzeczkę.

Szkoda, że nie udało się chociażby zremisować, ale mimo wszystko należy pochwalić nasz zespół za walkę do końca. Mimo wyższej kultury gry Wiślaków i wielu ich sytuacji, my nie „pękliśmy”. Mieliśmy swoje dobre akcje, które wprowadzały nerwowość w poczynaniach gospodarzy. Mimo osłabienia w naszym zespole zagraliśmy przyzwoity mecz, a przegraliśmy z rywalem, który w tym składzie raczej był nie do ogrania.
Z jednej strony mogliśmy przegrać wyżej, z drugiej remis był osiągalny, bo tego dnia szczęście nam wyjątkowo dopisywało. Ostatecznie skończyliśmy bez punktów, a mecz mógł się podobać. Kibice, których z naszej strony było wcale nie mało, mogli przekonać się naocznie jaka jest różnica między zawodnikami grającymi w IV lidze, a tymi którzy są rezerwowymi na zapleczu Ekstraklasy.

Wisła II Płock – Bzura Chodaków 2:1 (2:0)
Bramka dla Bzury: 65′ Dawid Skrzynecki

Skład: Kowalski – Szewczyk <żk>, Binienda, Jackiewicz, T.Trafalski – Skrzynecki, Ohams, Oziemblewski, K.Stencel (58′ Pielaciński) – Herman (75′ Strzelczyk), P.Trafalski

Wszystkie wyniki 16. kolejki Mazowieckiej IV Ligi (Grupa Północ)
Polonia Warszawa – MKS Przasnysz 2:0
KS Łomianki – Ostrovia Ostrów Maz. 3:1
Amator Maszewo – Korona Ostrołęka 2:5
Wkra Żuromin – Błękitni Gąbin 1:3
Błękitni Raciąż – Mazur Gostynin 3:2