BS_Sochaczew_Partner

Wreszcie wygrana na własnym boisku

izespolNasza wygrana w meczu z Amatorem Maszewo nie podlegała dyskusji, bo w całym meczu stworzyliśmy sobie znacznie więcej sytuacji bramkowych niż rywale, ale jednocześnie musimy otwarcie przyznać, że mimo zwycięstwa nie był to najlepszy mecz w wykonaniu naszych piłkarzy.

Popełniali oni sporo indywidualnych błędów, a gra w niektórych momentach była wyjątkowo nerwowa. Szczególnie pierwsze 20 minut drugiej połowy było bardzo słabe w wykonaniu naszej drużyny. Amator zaatakował, a w naszym zespole zabrakło kogoś, kto wziąłby ciężar gry na siebie i uspokoiłby nasze poczynania.

bzura_amator_1

Zacznijmy jednak od początku. Na boisko obie ekipy wyprowadziły zawodniczki z naszej Akademii Piłkarskiej, z nowo powstałej drużyny. Pierwszy kwadrans to optyczna przewaga naszego zespołu i dwa strzały na bramkę Amatora zakończone niepowodzeniem. Goście jako pierwsi poważnie zagrozili naszej bramce. W 17. minucie napastnik Amatora wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem, ale Tomek Trafalski wespół z Kamilem Woźniakiem skutecznie przeszkodzili napastnikowi Amatora w zdobyciu gola. W 20. minucie kontuzja wyeliminowała z gry Bartka Walewskiego, a jego miejsce z lewej strony boiska zajął Przemek Kubisz. W 30. minucie objęliśmy prowadzenie, po podaniu Szymka Skowrona piłkę z 6 metrów umieścił w bramce Amatora Kamil Stencel. W końcowych minutach pierwszej połowy nasi zawodnicy zmarnowali dwie „setki”, najpierw Bartosiewicz w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza, a chwilę potem podobnej sytuacji nie wykorzystał Skowron.

bzura_amtor_2

O początku drugiej połowy chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Amator śmielej zaatakował, próbując doprowadzić do remisu. Kilka groźnie zapowiadających się akcji nasi obrońcy przerywali faulem tuż przed polem karnym lub na nasze szczęście sędzia odgwizdał pozycje spalone. W tej części gry Amator był bliski wyrównania, gdy po jednym z rzutów wolnych Kamil Woźniak z największym trudem wybił piłkę na rzut rożny.

Dopiero ostatnie 20 minut znowu należało do naszej drużyny, czego efektem były 2 gole. Dobre zmiany dali Kingsley Ohams i bracia Starkowie. Najpierw postraszył w polu karnym Stencel, a chwilę potem pociągnął prawą stroną Kacper Starek, który idealnie dograł do Tomka Trafalskiego, który po długim rogu podwyższył wynik na 2:0. W 83. minucie jeszcze raz włączył się do akcji ofensywnej Trafalski i dośrodkował do Przemka Kubisza, który przejął piłkę w polu bramkowym. Minął jeszcze zwodem bramkarza gości i zdobył dla nas trzeciego gola.

Wygrywając kolejny bardzo ważny mecz awansowaliśmy w tabeli o dwie pozycje. Bzura zajmuje w tej chwili 13. miejsce w tabeli.