BS_Sochaczew_Partner

Wygrana w Ciechanowie po dobrym meczu

izespolW pełni zasłużona wygrana Bzury na boisku w Ciechanowie. Mimo, że do przerwy mieliśmy więcej sytuacji bramkowych, to wynik meczu był remisowy 1:1. W 13. minucie Szymek Skowron wyprowadził nasz zespół na prowadzenie po podaniu Kamila Bartosiewicza.

Niestety w 40. minucie straciliśmy gola z rzutu wolnego, po świetnym uderzeniu w samo okienko bramki Kamila Woźniaka. W drugiej połowie zaznaczyła się spora przewaga podopiecznych Macieja Śliwowskiego, ale do 80. minuty biliśmy „głową w mur”. Dopiero wtedy kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Michał Błaszczyk. Zza narożnika pola karnego idealnie przymierzył i umieścił piłkę w samym okienku bramki rywali. To był kluczowy moment meczu. 3 minuty później, idealnie w tempo, prostopadłą piłkę do Bartka Walewskiego zagrał Bartosiewicz. Dzięki temu Walewski wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy, ustalając wynik meczu 3:1 dla naszej drużyny.

Zdobyliśmy niezwykle ważne punkty i awansowaliśmy w tabeli. Bzura zajmuje teraz 15. miejsce. Ponadto warto zauważyć, że po tej kolejce nastąpiła zmiana lidera. Po remisie Bugu Wyszków z Raciążem na 1. miejsce awansowała Polonia Warszawa, która wysoko wygrała w Skórcu.

Do końca rozgrywek jeszcze 11. kolejek, więc póki co wiele jeszcze może się zdarzyć. Mecz w Ciechanowie pokazał, że nasz zespół piłkarsko zaprezentował się o wiele lepiej od rywali. Nie dość, że zdobyliśmy 3 gole, to przynajmniej drugie tyle mieliśmy akcji bramkowych. Gospodarze zagrażali nam jedynie ze stałych fragmentów gry i w ten sposób zdobyli jedynego gola.

Nareszcie możemy napisać, że wynik meczu w pełni odzwierciedla wszystko to, co działo się na boisku. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać wyżej, ale w tej chwili najważniejszy jest komplet punktów. Za tydzień w piątek gramy u siebie z ostatnim w tabeli Amatorem Maszewo (18.04.2014, godz. 16.00).

MKS Ciechanów – Bzura Chodaków 1:3 (1:1)