BS_Sochaczew_Partner

Wynik znakomity, gra nie zachwyciła

izespolTen mecz ułożył się dla nas wyjątkowo dobrze, choć od 25. minuty graliśmy w dziesiątkę. Wtedy to po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Kacper Bargieł. Mimo osłabienia nasza drużyna potrafiła strzelić 4 gole i wygrać ostatecznie 4:1.

Z drugiej strony wynik wcale nie odzwierciedla wydarzeń na boisku, bo w pierwszej połowie optyczną przewagę mieli goście, to oni jako pierwsi umieścili piłkę w siatce, ale na nasze szczęście sędziowie dopatrzyli się spalonego.  Dopiero w 21. minucie nasz zespół miał pierwszą dogodną sytuację bramkową, kiedy Kamil Stencel nie skorzystał z prezentu obrońców gości – tuż przed szesnastką otrzymał piłkę, wbiegł w pole karne i niestety niecelnie dograł do Szymka Skowrona. W 25. minucie Kacper Bargieł otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i niestety nasza drużyna od tego momentu grała w osłabieniu.

Chwilę potem Skowron został sfaulowany w polu karnym, a Michał Błaszczyk pewnie wykorzystał jedenastkę. Prowadziliśmy 1:0, a Czarni zaczęli z jeszcze większą determinacją atakować. W 32. minucie strzał z 15 metrów przeszedł tuż obok naszej bramki, minutę później po raz drugi piłka znalazła się w siatce Kamila Woźniaka. Po ostrej wrzutce w pole karne, zasłonięty Woźniak zanim zaczął swoją interwencję piłka była już w jego bramce, a z drugiej strony próbujący interweniować Tomek Trafalski był nieprzepisowo przytrzymywany przez zawodnika Czarnych. Trzeba przyznać, że po raz drugi szczęście nam dopisało, bo arbiter gola nie uznał.

W 36. minucie po jednej z nielicznych akcji Kamila Bartosiewicza zdobyliśmy drugiego gola, a piłkę w bramce umieścił z najbliższej odległości Tomasz Oziemblewski. Czarni nie poddali się jednak, nadal byli stroną atakującą i jeszcze kilka razy ich wrzutki w pole karne sprawiały naszym obrońcom niemałe problemy. Chwilę przed końcem pierwszej połowy zdobyli kontaktową bramkę i na pewno z przebiegu gry zasłużyli na tego gola.

Druga połowa była bardziej wyrównana, przewaga liczebna gości nie była widoczna, a wejście na plac Kingsleya Ohams uporządkowało grę naszego środka pola. Poza tym wrócił na prawe skrzydło Bartosiewicz i kilka razy, wespół z Trafalskim, zainicjował dobre akcje naszego zespołu. W 69. minucie najlepszej sytuacji dla nas nie wykorzystał Skowron, gdy piłka po jego strzale otarła się o poprzeczkę. W 75. minucie Kamil Stencel podwyższył wynik na 3:1. Z linii pola karnego zamarkował strzał lewą nogą, przełożył na prawą i tuż przy samym słupku nie dał szans bramkarzowi gości. 10 minut później jeszcze raz na listę strzelców wpisał się Stencel. Z najbliższej odległości głową wpakował piłkę do siatki, zamykając akcję po świetnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Pawła Hermana. Goście w końcowych minutach całkowicie rozluźnili szyki obronne, dzięki temu nasi piłkarze mogli dobić przeciwnika kolejnymi bramkami, zabrakło jednak ostatniego podania.

Podsumowując należy otwarcie przyznać, że osiągnęliśmy wynik lepszy niż zasłużyliśmy z przebiegu gry. W naszym zespole przytrafiały się wyjątkowo proste błędy w obronie, których we wcześniejszych meczach nie dostrzegaliśmy. Z drugiej strony jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość meczu graliśmy w dziesiątkę, to mimo wszystko musimy przyznać, że nasza drużyna osiągnęła wynik wręcz nieprawdopodobny.

Bzura Chodaków – Czarni  Węgrów 4:1 (2:1)