BS_Sochaczew_Partner

Zwycięstwo z Wisłą zapewniło nam utrzymanie

izespolBzura wygrała w 37. kolejce Mazowieckiej IV Ligi i na jedną kolejkę przed końcem zapewniła sobie czwartoligowy byt. Do meczu z rezerwami Wisły przystąpiliśmy w optymalnym składzie i widać było niezwykłą mobilizację wśród podopiecznych Juliusza Kruszankina.
Już w 7. minucie objęliśmy prowadzenie. Adrian Binienda z autu wrzucił piłkę w pole karne, po czym Maciej Pater głową umieścił piłkę w bramce gości. Wiślacy mieli optyczną przewagę, ale nasz zespół niezwykle skoncentrowany nie pozwolił gościom na wiele. Na uwagę zasługuje fakt, że całą drugą połowę graliśmy w dziesiątkę, bo pod koniec pierwszej odsłony boisko za czerwoną kartkę opuścił Tomek Oliwa. Mimo to strzeliliśmy drugiego gola w 60. minucie, a jego autorem był Kamil Bartosiewicz. Goście w drugiej połowie mieli swoje sytuacje bramkowe, ale jak zwykle pewnie bronił Sebastian Kotlarski, który po raz kolejny zachował czyste konto.

Wielkie BRAWA i GRATULACJE dla całej naszej drużyny, która tej wiosny dokonała wielkiej sprawy, bo przed rundą wiosenną mało kto wierzył, że Bzura utrzyma się w IV lidze. Nasz zespół z 16. miejsca po rundzie jesiennej, awansował obecnie na 10. Bez większych wzmocnień (oprócz Bartosiewicza), z niewielką kadrą zawodników drużyna osiągnęła cel. Wygrana z rezerwami Wisły Płock też ma swoją wartość, bo jakby nie patrzył to 4. ekipa w naszej lidze i bezpośrednie zaplecze drużyny występującej na co dzień w Ekstraklasie.

Wszystkie wyniki i aktualna tabela IV ligi na stronie MZPN-u –> ZOBACZ

W najbliższy piątek 16 czerwca o godz. 18.00 zagramy ostatni mecz w sezonie 2016/2017. Nasza ekipa zagra na wyjeździe z Deltą Słupno.

Bzura Chodaków – Wisła II Płock 2:0 (1:0)
Bramki: 
07′ Maciej Pater (as. Adrian Binienda)
60′ Kamil Bartosiewicz (as. Maciej Pater)

Skład:
Sebastian Kotlarski
Przemysław Więczek <żk>
Adrian Binienda
Tony Chukwuemeka
Patryk Szewczyk
Kamil Bartosiewicz
Jarosław Stencel (80′ Tomasz Oziemblewski)
Adam Niemyjski
Tomasz Oliwa <czk>
Kamil Stencel (90’′ Kamil Wojciechowski)
Maciej Pater

Realizacja: Multimedia Grupa | stat4u